DÁREK ZDARMA při každé objednávce nad 1 000Kč
Při objednávce nad 2500Kč zdarma dezinfekční gel 100ml + respirátor FFT2

Kloubní výživa Prokloub Maxi

 Největší složkou  Prokloubu Maxi je hydrolyzovaný kolagen.
facebook-logo-png-e1456433082626  Vitaktiv                           
 
 Co je kolagen a proč hydrolyzovaný a jak si chránit náš kolagen?                                

Kolagen je ve vodě nerozpustná bílkovina, která je základní stavební hmotou pojivových tkání. Tvoří 25-30 % všech proteinů v těle savců, ve formě kolagenních vláken je složkou mezibuněčné hmoty. V současnosti je známo nejméně 27 rozdílných typů kolagenů. 

Kolagenové choroby tj. choroby charakteristické patologickými či degradačními formami kolagenu postihují např. srdce, cévy, svaly a kůži. Samotný kolagen hraje důležitou roli i při stárnutí organismu. 

Kolagen je základní stavební bílkovina lidského těla, odpovídá za pevnost kůže, šlach a chrupavek, ale nachází se také ve vlasech a nehtech. Jeho úkolem je udržování pevnosti a odolnosti těchto struktur, čímž přímo ovlivňuje zdraví, ale i krásu. Po 25. roce života však jeho přirozená tvorba v těle začíná klesat. 

PROČ JE V PROKLOUBU MAXI HYDROLYZOVANÝ KOLAGEN?


Kolagen je bílkovina, kterou z běžného života známe jako želatinu. V této formě je však kolagen pro člověka těžko stravitelný.

Proto se v případě potřeby doplňování kolagenu doporučuje kolagen hydrolyzovaný, tedy štěpený. Je stravitelnější, lépe se vstřebává a v těle člověka tak dochází k jeho vysoké využitelnosti. Zatímco kolagen v jeho přirozené želatinové formě nedokáže naše tělo štěpit a efektivně využít, hydrolýzou dochází k co nejvýraznějšímu zkrácení molekulových řetězců, což má za následek odstranění želírujících vlastností na jedné straně a vznik dobré rozpustnosti ve vodě na straně druhé. Hydrolyzovaná forma kolagenu je tak nejefektivnější formou kolagenových suplementů.

Pokud bychom to měli úplně zjednodušit - díky hydrolýze již kolagen nemá svou želatinovou formu a složitou strukturu, která nám bránila efektivně využít kolagen přidaný do těla. Naopak, je velmi dobře rozpustný v tekutině, například ve vodě. Z takového kolagenu dokáže tělo efektivněji využít živiny potřebné pro regeneraci.

A jak chránit náš kolagen?

Nebudu psát, že nemáme kouřit pít alkohol mít dostatek spánku adt. To platí celkově o ochraně našeho zdraví a tudíž i o ochraně kolagenu.

  1. Dostatečný příjem vitamínu C. Průběžně nejlépe z potravy už jsme si řekli, že nejlepším zdrojem vitamínu C je žlutá paprika. Vitamín C totiž podporuje tvorbu kolagenu.
  2. Kolagen se skládá z aminokyselin. Potraviny bohaté na aminokyseliny jsou hlavně- Luštěniny, ořechy, olejnaté semena, celozrnné pečivo, libové maso, vaječný bílek.
  3. Zelený čaj, barevné ovoce, tmavá listová zelenina - chrání kolagen protože je to výborný zdroj antioxidantů. Kolagen je často vystaven stresovým faktorům, oxidačnímu stresu, fyzikálnímu i chemickému stresu a to zapříčiní jeho degeneraci.
  4. Velmi účinná forma ochrany kolagenu je strečing. Až 30 procent naší hmotnosti těla tvoří kolagen. Je to nejrozšířenější molekula v našem těle. Protahováním chráníme náš kolagen s kterého jsou tvořeny naše svaly, šlachy, vazy, fascie. Protahování pár minut denně by mělo být samozřejmostí stejně jako berete za samozřejmost že si umyjete před spaním zuby.
  5. Snižte příjem jednoduchých cukrů, bílé mouky a živočišného mléka, protože se z výzkumů ukazuje, že potraviny s jednoduchými cukry a bílou moukou vypínají geny, které podporují růst vlastního kolagenu.           
NajduZboží.cz